هنگامی که مهمانان به هتل شما می آیند، می خواهند احساس امنیت و صدا کنند. آنها می خواهند که بتوانند گارد خود را پایین بیاورند و به راحتی از خانه شان لذت ببرند. هر کجا که هتل شما واقع شده باشد، باید سطح امنیتی داشته باشید. بسته به موقعیت مکانی، ممکن است لازم باشد لایه های اضافی حفاظت یا اقدامات امنیتی موجود خود را تشدید کنید.

هتلداران در یک منطقه که در آن زلزله و یا ناآرامی های بزرگی قرار گرفته اند، مجبور شده اند اقدامات اضافی را برای بهبود احساس امنیت برای مهمانان خود انجام دهند. بمب گذاری های ماراتون بوستون در سال 2013 هتل ها را ترتیب دادند که امنیت آنها محدود به دسترسی به مهمانان بود، قبول چمدان ثبت شده و آموزش کارمندان برای رسیدگی به چنین وضعیتی.

 هتل آپارتمان

حتی اگر این یک اقدام امنیتی روزانه ای است که در آن قرار دارد، شما همیشه باید یک طرح اضطراری داشته باشید که به سرعت امنیت را تسریع می کند.

هنگام بررسی امنیت عمومی خود، این سؤالات را بپرسید:

 

- آیا مهمان های من احساس راحتی می کنند؟

 

- آیا حوادث سرقت وجود داشت؟

 

- چه کسی مرتکب این حوادث شده است؟

 

- آیا در معادن و یا منطقه اطراف آن، جنایات دیگری صورت گرفته است؟

 

- چه اقدامات امنیتی شما در حال حاضر در محل؟

 

چه اقداماتی باید برای متوقف کردن هر گونه جرم و جنایت در اطراف اموال خود را؟

 

هنگامی که شما پاسخ به این سوالات را می دانید، شما قادر خواهید بود طرح جامعی داشته باشید که اقدامات حفاظتی لازم را انجام می دهد بدون این که مهمانان احساس کنند که میله ها روی پنجره ها وجود دارد یا چیزی برای ترس وجود دارد. این فرایند با ارزیابی مهمانها آغاز می شود و نیاز به داشتن شناسه مناسب در هنگام ورود و اطمینان از کیفیت کارکنان شما دارد. از آنجا، همه چیز در مورد کنترل کسانی است که از طریق درهای هتل شما پیاده می شود. شما می خواهید مهمانان خود را احساس امن، امن و با اعتماد به نفس زمانی که آنها در هتل شما هستند.

 

نکاتی برای تقویت امنیت هتل آپارتمان :

 

لابی هتل یک فضای عمومی برای بازدید کنندگان، پرس وجو و یا چک کردن / چک کردن بر روی روزانه فراهم می کند. نه تنها هتل باید مهمانان خود را محافظت کند، بلکه خودشان نیز دارند. چند توصیه مفید:

 

- دوربین های نظارت را در اموال خود نصب کنید. برخی احساس می کنند که دوربین ها حریم خصوصی خود را محدود می کنند اما برای اهداف ایمنی، بسیار ضروری هستند. نصب دوربین ها در طبقه اتاق، آسانسور، لابی و دیگر رسانه های عمومی هتل خود.

 

- کارکنان خود را برای گزارش رفتار مشکوک آموزش دهید. آنها باید با دستورالعمل ایمنی عادت کنند. ارائه آموزش های منظم در مورد اورژانسی و تخلیه.

 

- استخدام افراد امنیتی مناسب برای نظارت بر بازدیدکنندگان. آنها را روی تغییرات قرار دهید تا نظارت روزانه انجام شود. دستورالعمل امنیتی خود را به شما اجازه ندهید غریبه ها را در ساعتهای عادی وارد کنید.

 

- اطمینان حاصل کنید که شما یک فرایند ارزیابی تهدید قوی در جای خود دارید. اطمینان حاصل شود که یک پرسنل امنیتی در هر نقطه دسترسی وجود دارد.

 

- اطمینان حاصل کنید که مناطق مانند پارکینگ، زمین، رستوران ها به خوبی روشن و به طور منظم تحت نظارت برای جلوگیری از سرقت و یا سرقت.

 

- اتاق هایی را که به مناطق اصلی به مهمان های زن به راحتی قابل دسترسی هستند اختصاص دهید.

 

- مهمانان خود را برای جلوگیری از ورود غریبه ها به درب اتاق قفل کنید.

 

- مهمانان خود را به گزارش رفتار غیرمعمول

 

جدا از این، یکی نیز باید از اطلاعات امن باشد. داده های مهم مانند اطلاعات کارت اعتباری، اطلاعات گذرنامه، جزئیات مهمان، شماره های تأمین اجتماعی، گزارش ها و جزئیات مالی باید حفظ شود. از یک سیستم مدیریت اموال استفاده کنید که به رهنمودهای امنیت اطلاعات متصل است و دارای ویژگی های متعددی است که فایل های شما را در حین سقوط سیستم و یا حوادث طبیعی محافظت می کند.