گردشگری در ژانویه سال 2015 میلادی به 60 درصد کل نا امنی در مراکش پس از حمله وحشیانه حمله چارلی ابدو فروخته شده است. اتحادیه آژانس های مسافرتی اتحادیه اروپا (SNAV) گزارش می دهد که مراکش به شدت تحت تاثیر این حملات قرار گرفته است و با توجه به رزرو های فرانسه از دست رفتن زیادی برخوردار است. رزرو از فرانسه به مقصد دیگر ثبت نام 13.7 درصد کاهش در ماه ژانویه که شامل رزرو آنلاین نیست.

 

براساس گزارش ها، رزرو ها تا قبل از حمله با کاهش تعداد به 38 تا 46 درصد کاهش یافتند. اگر این سقوط ادامه یابد، گردشگری در مراکش از دست دادن عظیم رنج خواهد برد؛ چرا که بسیاری از کسب و کار گردشگری از فرانسه می آید. دلیل اصلی این سقوط، تهدیدهای تروریستی است. پیش از آن، حادثه ای که یک فرانسوی را در الجزایر سر بریده بود نیز خشمگین بود و منجر به وزارت امور خارجه فرانسه شد که خواستار پیروزی در بسیاری از کشورها از جمله مراکش شد.

 

چرا صنعت هتل رنج می برد؟

 

حوادث بحران مانند حوادث طبیعی، حملات تروریستی، فروپاشی اقتصادی و یا سایر جنایات، به انواع صنایع و به خصوص صنعت هتل تاثیر می گذارند. ایمنی یک نگرانی عمده برای مسافران است که به دنبال ارزش برای پول خود و یک تجربه بدون دردسر هستند.

 

از آنجا که صنعت هتل ها مستلزم ضرر و زیان ناشی از وقایع بحرانی است، آنها نباید تنها به یک جغرافیا توجه کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، مراكش نقطهی موردی هستند زیرا تعداد زیادی از گردشگران از بازار فرانسوی دریافت میكنند و بعد از حمله، درآمد گردشگری بیش از نیمی از آن كاهش یافته است. سایر هتلهایی که دسترسی به موقعیت جغرافیایی خاص خود را محدود می کنند باید از این حادثه یاد بگیرند. بستگی به خدمات پایه مشتری دارد و همچنین برای کارهای هتل توصیه نمی شود.

 

این زمانی است که هتل ها به شیوه های جدیدی برای افزایش حضور خود در بازارهای جهانی با هدف قرار دادن مسافران بین المللی از مناطق جغرافیایی متنوع نگاه می کنند.

 

جذب گردشگران جهانی از طریق یک سیستم توزیع

 

یک سیستم توزیع، گزینه های هتلداران را برای رسیدن به مناطق جدیدتر از طریق قرار گرفتن در معرض کانال های رزرو آنلاین، گسترش می دهد. هر هتل به دنبال گسترش بین المللی خود باید سیستم توزیع را در نظر بگیرد که به حداکثر کانال های آنلاین دسترسی پیدا می کند و بنابراین رزرو های جغرافیایی مختلف را جذب می کند.

 

هتلداران اغلب با مشکلاتی مواجه می شوند که اتاق هایشان باقیمانده، بیش از حد و یا دو برابر رزرو می شوند. این دلایل به اندازه کافی خوب هستند تا مهمانان خود را دور ببرند. سیستم توزیع تمام این مانع را برطرف می کند، زیرا آن را به عنوان واسطه معتبر کار می کند و اطلاعات در زمان واقعی را به هتلداران و سایت های رزرو می کند. به همین دلیل، یک هتلدار میتواند فروش اتاق را افزایش دهد و دیدگاه نام تجاری را افزایش دهد.

 

یک سیستم توزیع معمولی ارائه می دهد

 

- مدیر کانال برای فروش اتاق ها در OTA های نامحدود مثل Expedia، Bookingcom، Agoda و بیشتر

 

- سیستم توزیع جهانی که به 800+ سایت رزرو و بیش از 600،000 آژانس مسافرتی متصل می شود

 

- ادغام هتل آپارتمان برای رسیدن به 315 میلیون بازدیدکننده از مشاور

 

- موتور رزرو وب سایت برای رانندگی رزرو مستقیم

 

- موتور رزرواسیون فیس بوک برای تبدیل طرفداران به مهمانان

 

هتل هایی که از سیستم توزیع بهره مند شده اند

 

هتل باند، ایالات متحده آمریکا، با مدیریت کانال کانال Hotelogix، از 55٪ تا 95٪ افزایش یافته است و در حال حاضر هتل دارای یک اتاق نشیمن و دیدنی قدرتمند آنلاین است.

 

جیسون پورکیس "امروزه، با توجه به هتل آپارتمان ، اشغال 95 درصد باقی مانده است. من ترجیح می دهم تکنولوژی را به کارشناسان بفرستم تا بتوانم روی کارکنان و مهمانان تمرکز کنم. »- جیسون پورکیس، مالک، هتل باند و تمدید اقامت