توزیع آنلاین در قرن بیست و یکم هنجار برای مهمان نوازی تبدیل شده است - بیش از 80 درصد از مسافران مسافرت و اتاق های کتاب خود را در اینترنت برنامه ریزی می کنند. هتل ها از این تاکید رو به رشد برای سیستم عامل های آنلاین تا به حال در حال حاضر آگاه هستند. در واقع، اکثر ویژگی های امروز، اینترنت را به عنوان منبع اصلی رزرو می کنند!

دلایل متعددی وجود دارد که مدل آنلاین بسیار محبوب است، اما مهمتر از همه، چیزهایی را برای مهمانان ساده می کند. هتل آپارتمان مشهد این سس مخفی برای موفقیت در مهمان نوازی است - بهینه سازی تجربه مهمان، حتی قبل از قبل از رسیدن!

تنها نابودی تسلط اینترنت، افزایش رقابت است. در واقع، سیستم عامل های فروش تا امروز با موجودی سازگار است که برای هتل های مستقل بسیار برجسته است.

این بدان معنی است که PMS مبتنی بر ابر می آید - فناوری ابر، هتلداران را قادر می سازد تا قدرت اینترنت را کنترل کنند و به بزرگترین ویژگی های این منطقه برسند.

برای درک چگونگی، ما باید کمی به عقب برگردیم به روزهای اول مدیریت املاک. مداد و کاغذ اساسا ابزار مدیریتی موجود برای این هتلداران اولیه را تشکیل می دهند و به عنوان پیشرفته ترین فن آوری، سیستم های مدیریت اموال (PMS) به خاطر توانایی های مدیریتی خود، شهرتی را به دست آورده اند. با این حال، همانطور که اینترنت هنوز به وجود نیامده بود، سیستم های پیش فرض طراحی شده بودند تا بر روی شبکه GDS تمرکز کنند؛ چرا که تمام رزرو ها پس از آن به صورت آفلاین انجام می شد.

هتل مشهد

تولد اینترنت یک اختلال عظیم برای تکنولوژی پیش فرض یا میراث بود. در طول سال ها، آژانس های آنلاین در سراسر جهان ظاهر شد و رزرو بیشتر و بیشتر از این سیستم عامل آنلاین شروع شد. تکنولوژی قدیمی از قبیل سیستم های قدیمی به طور خاص برای اتصال به پلت فرم GDS ساخته شده است و باید با نرم افزار شخص ثالث برای پذیرش رزرو آنلاین ارتقا یابد.

اما حتی این نیز به اندازه کافی خوب نبود. سیستم عامل های آنلاین در حال افزایش بود و در زمان هیچ، هتل ها دارای ده ها کانال برای فروش موجودی خود را. متاسفانه، ادغام چند کانال به سادگی فراتر از ظرفیت سیستم های داخلی بود. در واقع، هتلداران اغلب به مسائل با اتاق های بیش از حد باریک مشغول به کار بودند به عنوان سیستم نمی تواند به موقع موجودی به روز رسانی. این هتل ها را از استفاده از تمامی سیستم عامل ها به حداکثر ظرفیت خود برای جلوگیری از ریسک پذیری مجدد مهمانان جلوگیری می کند.

فن آوری cloud PMS که در دوران اینترنت ساخته شده است، تبدیل به یک بازی ساز برای هر صنعت می شود. بر خلاف همتایان داخلی خود، ابر به طور خاص ساخته شده است به اولویت بندی بازار تازه در حال ظهور، آنلاین. این برای استفاده از اینترنت برای بهینه سازی کسب و کار طراحی شده است.

هتل ها هم اکنون می توانند به شبکه های توزیع چندگانه متصل شوند و رزرو را از OTA ها، موتور رزرو رزرو وب خود، موتورهای جستجو در سفر و حتی رزرو های آفلاین هتل آپارتمان مشهد که همچنان در جریان قرار می گیرند، پذیرش کنند. آنها می توانند نرخ ها و موجودی ها را در زمان واقعی به روز نگه دارند و هر گونه امکان را حذف کنند از مواجهه با رزرو دوگانه

فناوری ابر فقط فرصت های جدیدی برای هتلداران باز نکرد، بلکه دسترسی به کل صنعت را افزایش داد! سیستم های پیش فرض هزینه های سنگینی را برای نگهداری و تعمیر و نگهداری مستمر خود ارائه دادند، و آنها را برای اکثر هتل ها غیرقابل دسترسی داشتند. ابرها تمام این موانع را برای دسترسی پذیر ساختند و هتل های مستقل را قادر می ساخت تا از همان ابزار سازمانی استفاده شده توسط مارک های بزرگ استفاده کنند. ویژگی های کوچک و متوسط ​​اجازه داده شده به زنجیره های چند منظوره بین المللی بیندیشند.

ابر فناوری واقعا توانمندسازی مهمان نوازی است و هتلدارانی که در محل سکونت قرار ندارند باید در اسرع وقت به تصویب برسند تا بتوانند از مزایای هتلداری هتل 21st Century قدردانی کنند!