مردم به دلایل مختلف سفر می کنند - این می تواند سفرهای تفریحی، سفرهای تجاری یا سفر انفرادی باشد. رسیدن به یک مقصد جدید همیشه با وجود حس شادی و هیجان آن به ارمغان می آورد نگرانی های خود را از دست می دهد. هتل ها در نزدیکی فرودگاه به این دلیل تبدیل به یک ناجی برای بسیاری از افراد اند که زمان کمتری دارند اما دستور کار ثابت دارند.

مسافران مسافرتی یا گروه شرکتی یک منبع منظم درآمد برای هتل ها در کنار فرودگاه است. مسافران مسافرتی و کسانی که در کوتاه مدت می توانند بهترین گزینه برای افزایش تعداد اتاق برای چنین دسته هتل ها باشند.

هتل آپارتمان، که اخیرا محبوبیت فراوانی به دست آورده است، هتلداران چاشنی را برای پول خود به ارمغان آورده است. Airbnb یک مجموعه محصول برای برنامه کسب و کار خود را با هدف جذب شرکت های مشغول به کار بر روی بروید. این نشانه ای از افزایش اهمیت خدمات رزرو هتل برای درآمد هتل است.

هتل های نزدیک به فرودگاه توسط مسافران ترجیح می دهند با اهداف ذیل:

مسافرانی که برخی از زمان ها در ارتباط بین پرواز های اتصال هستند

مهمانانی که می خواهند زمان / هزینه صرف شده در رفت و آمد در داخل شهر را کاهش دهند (صرفه جویی در هزینه های رزرو کابین و هماهنگی)

مسافرانی که برای راحتی و راحتی در نزدیکی فرودگاه می مانند

مسافرانی که با پروازهای لغو شده / تاخیری مشغول به کار هستند و می خواهند هتل های مناسب هتل در فرودگاه را پیشنهاد کنند

مسافران مسافرتی یا مسافران که صرفا مایل به ورود به شهر اصلی به علت لایه های طولانی هستند، اغلب هتل ها را در نزدیکی فرودگاه پیدا می کنند تا گزینه ای مناسب برای آنها باشد تا زمانی که شرایط آنها برآورده شود. هتل ها در مناطق مختلف جهان باز و به ترمینال ها در فرودگاه متصل می شوند. این زیرساخت های بزرگ و مکان برای استراحت برای مسافر کلاس کسب و کار است. چنین هتل هایی یک گزینه جذاب برای شرکت هایی است که به دنبال یک همایش کنفرانس سریع بین پرواز هستند و یا مایل به استراحت قبل از رفتن به پرواز بعدی. لغو پروازهای به دلیل آب و هوای خشن نیز منجر به هرج و مرج برای مسافران بدون دردسر است. در چنین شرایطی، هتل های ارزان قیمت در نزدیکی فرودگاه بیشترین ترجیح داده می شود.

هتل ها در نزدیکی فرودگاه: چگونگی جذب مهمان های مناسب به هتل شما

همانند هر هتل هتل، صاحبان هتل ها در نزدیکی فرودگاه همچنین با چالش در جذب مهمانان مواجه هستند و حصول اطمینان از اینکه جریان مداوم درآمد در طول سال ادامه می یابد. بر خلاف هتل های دیگر که جریان مداوم مسافرین اوقات فراغت و یا رویدادهایی را که تعداد زیادی از مردم را به ارمغان می آورد، هتل ها در نزدیکی فرودگاه باید ترکیبی از تاکتیک های سالم برای جذب مهمان های مناسب باشد.

1) زمان بندی انعطاف پذیر

هتلداران نیاز به درک اهمیت داشتن انعطاف پذیری برای روش های چک کردن و چک کردن خود دارند. مهمانانی که به دنبال بهترین معاملات در نزدیکی فرودگاه هستند، همیشه به دنبال زمان بندی انعطاف پذیر هستند، اگر آنها پرواز طولانی داشته باشند، مطمئن نیستند که چه موقع فرود می گردند یا به سادگی نمی خواهند بدون محدودیت در ورود به سیستم ثبت نام کنند. یک مهمان ممکن است چیزهای مختلفی برای رسیدگی به برنامه های جلسات و برنامه های پرواز ناپایدار داشته باشد. انعطاف پذیری در زمان بندی ها، احساس خوبی برای مسافر شلوغ دارد. از طرف دیگر، هتلداران ممکن است مجبور شوند با چندین چک چک در خانه کار کنند. با این حال، با داشتن یک سیستم مدیریت اموال هتل می توان از این امر اجتناب کرد. این وظایف را خودکار و کارکنان هتل را در مورد برنامه ها هدایت می کند.

2) سریع چک کردن

هتل ها در نزدیکی فرودگاه مهمانان ترجیح می دهند تا زمان خود را صرفه جویی کنند. این خود نشان می دهد که کارایی مورد نیاز در طول فرآیند چک کردن و چک کردن وجود دارد. مهمان ترجیح می دهند معاملات سریع تر، بدون کاغذ، ثبت نام از طریق کیوسک دستگاه های تلفن همراه برای خود چک و غیره و غیره. زمان کلید است، و زمان ذخیره شده به بازدید کننده تکرار تبدیل می شود. تکنولوژی در اینجا نقش مهمی ایفا می کند؛ زیرا مهمانان به روش های سنتی و ورودی های دستی به تحمل اندکی برخورد می کنند. یک مهمان خسته که پروازی را که فقط به دلیل هوای نامعلوم لغو شده است، صبر کمی برای هر چیز و هر چیزی که وقت خود را میگیرد، کم خواهد داشت.

3) ارائه خدمات حمل و نقل

برنامه های کاربردی موبایل برای رزرو یک سرویس کابین یا سفارش یک برداشت، راحتی زیادی برای زندگی مسافر مدرن اضافه کرده اند. با این حال، بیشتر مسافران ترجیح می دهند که حمل و نقل وانت انتخاب شده توسط هتل پس از یک پرواز طولانی. زمان برای رزرو تاکسی و انتظار منتظر است که اغلب غم انگیز است. هتلداران می توانند امکانات وانت های وانت را که می توانند تا مقصد مجاور مانند سالن های کنفرانس و سایر مکان ها گسترش دهند، ارائه می دهند. مسافران مشغول همیشه قبل از رزرو هتل در نزدیکی یک فرودگاه، این امکانات را دنبال می کنند. هتل های پیش دبستانی می توانند شمارنده های خاصی را تنظیم کنند و از مسافران خسته از سمت راست با استفاده از تلفن های هوشمند خود اقدام کنند.