به عنوان یک مشتری، چند بار شما قربانی شرایط "تا 50٪ تخفیف" یا "قیمت از 10 دلار" زمانی که تنها یک یا دو مورد ممکن است 50٪ تخفیف و یا هزینه 10 دلار؟ من شخصا این کاملا توهین آمیز است. مشتریان امروز بسیار باارزش هستند و می خواهند بهترین معاملات را بدست آورند و هیچ کس این را بهتر از هتلداران نمی داند.

بازاریابی هتل قدیمی با استفاده از مشتریان خود را با مبارزات انتخاباتی اعلام کرد که "اتاق ها از 150 دلار در هر شب" یا "از 200 تا 400 دلار در هر شب" استفاده می کنند. این فقط دیگر کار نمی کند؛ مشتریان می خواهند قیمت دقیق اتاق ها و هتل ها را که علاقه مند هستند را بدانند. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که مشتریان امروز، عمدتا هزاره هستند، که صبر نکنند تا از طعم قیمت های کاذب فیلتر شوند - آنها انتظار راحتی دارند. این جایی است که بازاریابی نرخ پویا (DRM) در می آید.

فرایندی است که از طریق آن خواص می توانند موجودی و قیمت گذاری هتل را در زمان واقعی استفاده کنند و آنها را از طریق کمپین های بازاریابی مختلف تبلیغ کنند: تبلیغات بنر، مبارزات متاثر، تبلیغات مستقیم مستقیم و غیره. هتل ها می توانند را برای افزایش ارزش فراخوان برای اموال خود با استفاده از اطلاعات به روز، که قطعا در طول روند تصمیم گیری تاثیر می گذارد، استفاده کنند. این هتل را قادر می سازد که تقریبا در سیستم عامل های مختلف با اطلاعات زمان واقعی در دسترس باشد و بنابراین رزرو به طور مستقیم به وب سایت هتل به جای هتل آپارتمان امکان پذیر است. بازاریابی متا جستجو یک قالب قدرتمند است که قبلا خود را به عنوان راهکار مدیریت درآمد قابل اعتماد شناخته شده است.

یکی دیگر از فرمت های قابل قبول DRM تبلیغات بنر پویا است - استراتژی شناخته شده به تولید تبدیل به طور قابل توجهی بهتر از تبلیغات بنر معمولی بدون قیمت پویا. علاوه بر این فرمت ها، خواص می توانند استراتژی های دیگری را که به بهترین شکل ممکن با مدل فعلی عملیاتی خود مانند ردگیری نرخ پویا، نرخ پویا گوگل adwords، نرخ پویا بازاریابی ایمیل، پخش پویای سرعت در وب سایت هتل و ... به اجرا در آورند.

مشتریان متواضع قیمت می خواهند اطمینان حاصل کنند که:

آنها دارایی خود را در بودجه خود می گیرند

آنها بهترین معامله ممکن برای هتل خاص را دریافت می کنند.

سایتهای پاسخ به هر دو راه حل را ارائه می دهند، سایت هایی مانند هتل آپارتمان و هتل ها را قادر می سازند تا زمان واقعی و قیمت گذاری خود را در اختیار مشتریان قرار دهند تا به مشتریان دسترسی مستقیم به رزرو خود را داشته باشند. پیشرفت های تکنولوژی در این سایت های سفر متشابه به یک ضربه رسیده است.

این نوع از بازاریابی نرخ پویا نه تنها چیزهایی را برای مهمان ساده می کند، بلکه به ساده سازی فرآیندهای اموال کمک می کند - هتل ها هم اکنون می توانند بلافاصله به هرگونه تغییر در شرایط بازار و یا رقیب رقیب پاسخ دهند. از آنجا که هر گونه تغییری که هتل به نرخ های آن اعمال می کند فورا در نرخ های تبلیغ شده در همه کمپین های تبلیغاتی منعکس می شود، می تواند به طور چشمگیری تاثیرات کمپین را بهبود بخشد و بهبود بخشید. مهمانان بیشتر به احتمال زیاد کتاب می کنند زمانی که مطمئن باشند که آنها یک معامله خوب را دریافت می کنند!

این که آیا هتل کوچک یا زنجیره ای بزرگ است، کمپین های قطعا منجر به سودآور برای هتل خواهد شد. هتل ها می توانند از مزایای استفاده از دوربین های فیلمبرداری DRM استفاده کنند و به مسافران فرصت دهند تا به طور مستقیم با هتل رزرو کنند و در نتیجه با مرد متوسط ​​برخورد کنند.