آژانس های مسافرتی آنلاین (OTAs) یک پلت فرم عالی برای هتل های مستقل، کوچک و متوسط ​​و همچنین هتل های بزرگتر را برای رسیدن به بازار گسترده تر ارائه می دهند. OTAs، به عنوان آنها به عنوان محبوب شناخته می شود، یک کانال بازاریابی اثبات شده برای افزایش رزرو اتاق. برای صاحبان هتل بهینه سازی نمایه OTA ضروری است. در حالی که دانش معمول این است که نیاز به مدیریت نرخ های مختلف کمیسیون را دارند، صاحبان هتل ها نمی توانند انعکاسی از اهمیت آنها برای افزایش دید و حفظ سطح بالای اشغال داشته باشند. این به همین دلیل است که هتلداران در جستجوی بهبود پروفایل های OTA هستند.

هتل آپارتمان مشهد

بنابراین، چگونه یک نمای OTA بهینه سازی کنید؟ چگونه می توان یک استراتژی مدیریت هتل OTA را به کار گرفت؟ بیایید یک نگاه سریع داشته باشیم.

 

5 نکته برای بهبود پروفایل های OTA برای صاحبان هتل

حضور چشمگیر در OTA مانند Expedia یا Booking.com می تواند تعداد زیادی رزرو برای هر صاحب هتل ایجاد کند. همانطور که می خواهید ملک خود را در موتورهای جستجو بالاتر رتبه بندی کنید، OTA ها نیز در مورد الگوریتم های خود کار می کنند تا ملکیت خود را در سایت خود رتبه بندی کنند. مسافران اغلب به سمت OTA ها تمایل دارند، زیرا آنها می توانند بهترین معاملات را پیدا کنند، از طریق بررسی ها بخوانند، و رزرو ها را در همان پلت فرم قرار دهند.

 

از این نکات برای بهینه سازی عملکرد OTA برای نام تجاری هتل استفاده کنید.

 

مدیریت محتوا و طراحی

شما می توانید عملکرد OTA هتل را با توجه به این اصول حفظ کنید. محتوا نقش مهمی را برای اتصال مهمان به ملکیت هتل ایفا می کند. یک نمایه هتل ناقص تنها یک رویکرد غیر حرفه ای را نشان می دهد. عکس ها باید به روز شوند، روشن و در واقع، توجه گرفتن! مسابقه دشوار است و اطمینان حاصل می کند که اموال شما غایب است، شامل فیلم های حرفه ای و پر کردن جزئیات جزئی در مورد امکانات و امکانات شما می شود. چیزهایی مانند فای و پارکینگ رایگان برای مهمانانی که فیلتر را تنظیم می کنند برای دریافت اطلاعات هتل به همان ترتیب انتخابی شما مهم هستند. توجه به جزئیات برای افزایش عملکرد هتل OTA. OTA ها ترجیح می دهند که پروفایل های کامل را در صفحه خود رتبه بندی کنند.

 

بررسی ها و پاسخ ها

بررسی ها بخش مهمی از بهینه سازی مشخصات OTA هستند. آنچه که مهمانان شما در مورد شما می گویند تاثیر مستقیم بر دیگر خوانندگان و کاربران جدید دارند. خصوصیات هتل های کوچکتر به ویژه نیاز به حضور آنلاین خود را دارند. ملک هتل با تعداد زیادی از بررسی ها مشتری های بیشتری را جذب می کند تا برای معاملات خود ثبت نام کنند. سایت هایی مانند TripAdvisor، کاربران را راحت تر مرور می کنند تا مسافرانی را که قبلا در هتل اقامت داشته اند مرور کنند. اطمینان حاصل کنید که به هر نوع بازبینی پاسخ دهید تا رتبه OTA خود را افزایش دهد. مسافرانی که خواص هتل را در هر بررسی مهمان جستجو می کنند، قطعا در صفحه هتل شما فرود خواهند آمد.

 

کمپین های پرداخت برای هر کلیک

صاحبان هتل های کوچک باید نگران مدیریت بودجه بازاریابی بزرگ باشند. Pay-per-Click (PPC) به شما اجازه می دهد مشخصات OTA خود را بهینه کنید و برای صاحبان مستقل هتل مناسب باشید. تبلیغات پرداخت شده همیشه نمی تواند به عنوان ضمانتی برای افزایش هزینه های هتل محسوب شود، اما این نمایه شما درست در مقابل مسافرانی است که به دنبال املاک مانند شما هستند. هر آژانس مسافرتی آنلاین می تواند سیستم رتبه بندی داخلی خود را تغییر دهد. همیشه برای بهینه سازی استراتژی های خود و افزایش قرار گرفتن در معرض اینترنت همیشه آگاه باشید.

 

موجودی اتاق، نرخ اتاق

در دسترس بودن اتاق و نرخ اتاق - هر دو می توانند با فصل های تغییر و ذهنیت مسافران تغییر کند. مدیریت نرخ در چندین کانال می تواند مسئله ای برای صاحبان هتل باشد. سیستم مدیریت هتل یکپارچه با مدیر کانال برای اطمینان از اینکه اطلاعات دقیق هتل در دسترس است با OTAs ضروری است. PMS با یک مدیر کانال امکان استفاده از سیستم موجودی جمع شده را فراهم می کند - جزئیات اتاق به طور یکنواخت به اشتراک گذاشته می شوند و به صورت خودکار در زمان واقعی به روز می شوند. این مؤثرترین راه برای نگه داشتن مشخصات OTA شما برای افزایش میزان اشغال است. خواص هتل که درآمد بیشتری را برای OTA تولید می کند، اغلب از دیدگاه بالاتر لذت می برد.

 

کار با مدیران بازار

مدیران بازار به شما در افزایش درآمد و حفظ مشخصات OTA شما کمک خواهند کرد. این معمولا توسط OTAs تعیین می شود. در ارتباط منظم با مدیران و حفظ روابط سالم باشید. با آنها ارتباط برقرار کنید تا روند صنعت را برای منطقه خاص خود درک کنید، بسته های مسافرتی را طراحی کنید، مشاوره مربوط به کمپین های تبلیغاتی پرداخت شده و موارد دیگر. هتل های کوچک، به طور عمده با همکاری مدیران با تجربه بازار، سود خواهند برد.

 

برای هر صاحب هتل حیاتی برای بهبود مشخصات خود در OTA و رزرو آنلاین خود را افزایش دهید. از این نکات برای بهینه سازی عملکرد OTA برای هتل ها و ارتباط با حداکثر مسافرین آنلاین استفاده کنید.