در سرعت که در آن تکنولوژی در حال تغییر است، نه تنها سخت است بدانیم که روند جدید؛ شما باید اول زبان را درک کنید. آخرین "در چیزی" در فن آوری هتل است.

 

بنابراین "چت چت" چیست؟ یکی ممکن است بپرسد؛ هتل آپارتمان یک سرویس است که به شما اجازه می دهد تا با یک فرد یا هوش مصنوعی از طریق یک رابط چت ارتباط برقرار کنید. این می تواند تعامل تفریحی یا کاربردی باشد که می تواند از طریق هر محصول چت مانند پیام رسان فیس بوک، Telegram، پیام های متنی و غیره استفاده شود.

 

از آنجا که کاربران در حال صرف زمان زیادی در برنامه های پیام رسانی،  هتل آپارتمان پتانسیل زیادی در صنعت هتل دارد.

در ماه آوریل سال 2016، فیس بوک فیس بوک فیس بوک فیس بوک فیس بوک فیس بوک را برای تجارت اعلام کرد که می تواند یک ابزار عالی برای صنعت هتل باشد، می تواند هتل ها را با استفاده از روبات های اتوماتیک به یک کاربر بسیار بزرگتر تبدیل کند. فیس بوک مسنجر می تواند کارآمد تر از برنامه خود هتل از زمانی که فیس بوک مسنجر کار نمی کند مستقل از گوشی های هوشمند و یا نوع سیستم عامل، به عنوان مثال آندروید و یا آی فون. مهمانان دسترسی مشابه به فناوری و سرویس را با فیس بوک بدون در نظر گرفتن سیستم یا ساختن تلفن تجربه می کنند.

 

هتل های ادواردین در لندن، یک نام تجاری هتل آپارتمان ، یکی از اولین هتل های خود برای راه انداختن هوش مصنوعی هوشمند خود است. 'ادوارد' 'ادوارد در پاسخ به درخواستهای مهمان در عرض چند ثانیه کمک خواهد کرد. این می تواند تجربه مهمان را افزایش دهد؛ مهمان می تواند از طریق ربات درخواست های خود را با هتل ارائه دهد یا اینکه برای رفع نیازهای اضافی و یا رزرو به اسپا هتل است. هتل ها همچنین می توانند از طریق این تعامل دو طرفه، معاملات خاص یا تبلیغات را به مهمانان بفرستند.

 

علاوه بر مزایای فوق، یک تجربه شخصی تر برای مهمانان هتل را تضمین می کند. آنها همچنین به عنوان تولید کننده درآمد اضافی عمل می کنند؛ زیرا این ابزار عالی برای بالا بردن فروش هتل های مختلف است. هتل ها می توانند با مهمان قبل از ورود از طریق ارتباط برقرار کنند، تنظیمات مربوط به آنها را بیابند و سرویس های ویژه ای را پیشنهاد کنند.

 

همچنین می تواند با هتل یکپارچه شود و می تواند یک ابزار قدرتمند در جمع آوری اطلاعات ضروری در مورد مهمانان هتل باشد. هتل ها می توانند تجارب شخصی خود را برای مهمانان خود بر اساس اطلاعاتی که قبلا در سیستم های خود جمع آوری کرده اند ذخیره کنند. هتل ها فقط باید اطمینان حاصل کنند که تعادل مناسب را از لحاظ استفاده از داده های ذخیره شده در سطح محتاطانه پیدا می کنند تا مهمانان هرگز به اندازه داده هایی که هتل در آنها دارند تهدید شوند.

 

هتل ها یک فرصت بزرگی با  هتل آپارتمان دارند و باید با چشم انداز اجرای آن با اموال خود آنها را بررسی کنند، چه از طریق ربات هایی که توسط فیس بوک ایجاد شده اند یا با ایجاد ربات های خود.